امیدوارم مقاله قبلی من یعنی ( آشنایی با 10 تا از معروف ترین سلاح ها در بازی های ویدیویی ) رو خونده باشید. داخل اون مقاله نوشته بودم که ما اولین بار با شنیدن کلمه بازی های ویدیویی به یاد خشونت خیلی جذاب این بازی ها میوفتیم. خوب شاید بگید این خشونت برای اولین بار از کجا شروع شده؟ خب باید بگم که اولین بار در سال 1970 بازی به نام Heavyweight Champ در دستگاه های بازی آرکید ساخته شد و خشونت بازی های ویدیویی با بازی های فایتینگ رقم خورد.

پس فهمیدیم که بازی های فایتینگ برای اولین بار خشونت رو به بازی های ویدیویی اوردند. و جالب اینجاست که برای اولین بار بازی های فایتینگ بودند که ناظر های کیفی رو مجبور کردند که چیزی به عنوان رده سنی داخل بازی های ویدیویی بسازند که جلوتر بهش اشاره میکنم.

فکر میکنم تا الان حدس زده باشید که مقاله امروز درمورد چه نوع بازی هایی هست. بله درسته!. امروز میخوام 10 تا از برترین بازی های سبک فایتینگ رو برای شما به نمایش بگذارم و این دفعه لیست ما یک ترتیبی داره. من این لیست رو بر اساس ساعت بازدید ها در استریم های توییچ طی 7 روز گذشته رده بندی کردم. و اطلاعات تمام این ساعات رو از سایت gamesight.io پیدا کردم.

بریم که داشته باشیم!…

10-Nickelodeon All-Star BrawlNickelodeon All Star Brawl Image

زمان بازدید در استریم  : (59,573h)

شرکت سازنده : Ludosity

یچیزی که داخل مقدمه این مقاله بهش اشاره نکردم این بود که جدیدا در عصر جدید بازی های ویدیویی بازی های فایتینگ سبک عجیبی پیدا کردند. خیلی از بازی های فایتینگی که ما در این مقاله شاهدش هستیم در واقع از روی انیمیشن ها یا انیمه های مختلف معروف ساخته شده. به گمونم طرفدار ها هم خیلی با این سبک از طراحی بازی حال میکنند!

اولین بازی ای هم که میخوایم بهش اشاره کنیم بازی فایتینگی هست که در واقع از روی سری انیمیشن ها و کارتون های کمپانی Nickelodeon ساخته شده این. یعنی این که این بازی درگیری کاراکترایی که داخل انیمیشن ها و کارتون هایی از جمله باب اسفنجی، لاکپشت های نینجا، آواتار، گربه سگ و کارتون های نظیر رو به تصویر میکشند. به نظرم دیدن درگیری بین پاتریک و داناتلو میتونه خیلی جذاب باشه!

9-Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ image

زمان بازدید در استریم : (73,997h)

شرکت سازنده : Arc System Works

وقتی که صحبت از انیمه میشه همه یاد انیمه های مختلفی میوفتیم. ناروتو با دوستای خفنش. اتک آن تایتان با درگیریش با غولا. دث نوت با داستان بینظیرش. و دراگون بال با موهای کاراکتراش! البته به شخصه به عنوان فردی که خیلی عاشق دراگون بال بودم میتونم بگم با شنیدن اسم این انیمه یاد صحنه های بینظیرش وقتی که کاراکترا باهم درگیر میشدن میوفتادم.

خب اگر دنبال یک بازی ای هستید که هم فایتینگ باشه هم کاراکترای این انیمه جذاب رو با موهای خفنشون داشته باشه حتما این بازی بینظیر رو بهتون پیشنهاد میکنم. به نظرم اگر چند وقت این بازی رو انجام بدید و کومبو های مختلف با تمام قابلیت های کاراکتر های این بازی یاد بگیرید این بازی حتی میتونه از انیمه هم براتون جذاب تر باشه. همچنین این بازی داستان قشنگی داره که باعث میشه بازیکنان هرگز از بازی خسته نشن.

8-Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11

زمان بازدید در استریم : (78,562h)

شرکت سازنده : NetherRealm Studios

مگه میشه اصلا در مورد بازی های فایتینگ حرف بزنیم و صحبتی در موردو مرتال کومبت نشه. یادتونه توی مقدمه مقاله میگفتم که یکی از این بازی های فایتینگ بوده که ناظر های کیفی رو مجبور کرده تا برای بازی رده سنی مشخصی قرار بدند؟. خوب اون بازی به شدت جذاب که دلیل ایجاد خشونت در بازی های ویدیویی بود مورتال کامبته.

کاراکتر های این بازی همیشه برای طرفدارا جذاب بودند و به نظرم شرکت سازنده این بازی یکی از جذاب ترین کاراکتر هارو بین تمام بازی های ویدیویی طراحی کرده. حالا بگذارید کمی در مورد نسخه آخر این بازی براتون بگم یعنی نسخه 11 ام مورتال کمبت. این بازی که از نظر داستانی ادامه نسخه دهم به حساب میومد جذاب ترین قسمت مولتی پلیر رو داره و شمارو راحت تا ساعت ها سرگرم نگه میداره.

7- Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 Image

زمان بازدید در استریم : (106,500h)

شرکت سازنده : Capcom

به عنوان یک طرفدار و فن پروپاقرص مارول کلا با بازی های مارولی خیلی حال نمیکنم. چرا که این بازی ها هیچوقت احساس و خفن بودن کاراکتر های مارول رو نشون نمیدن. البته این مسئله درمورد بازی های مثل اسپایدرمن مایلز مورالز و اسپایدرمن 2020 و بازی هایی مثل مارول در مقابل کپ کام صدق نمیکنه.

به نظرم اگر طرفدار کاراکتر های مارول هستید یا کپ کام و  دنبال ی بازی فایتینگ خیلی با کیفیت و جالب میگردید این بازی میتونه گزینه خیلی خوبی باشه. چرا که هر دو وجه قضیه رو خیلی خوب به نمایش گذاشته. پس منتظر چی هستید. این بازی رو دانلود کنید و با آیرون من و کاراکترای دیگه دهن دشمناتونو سرویس کنید!.

6-Guilty Gear: Strive

Guilty Gear Image

زمان بازدید در استریم : (267,995h)

شرکت سازنده : Arc System Works

و اما میرسیم به آخرین نسخه از فنچایز بسیار جذاب و خفن گیلتی گیر یعنی گیلتی گیر استرایو. یکی از چیز های خیلی بینظیر در مورد این بازی هست اینه که این بازی دارای گرافیک خیلی عجیبی هست. گرافیک این بازی به صورت 2 بعدی طراحی شده ولی به صورت 3 بعدی برای پلیر های این بازی به نمایش گذاشته میشه.

از نظر من گیلتی گیر یکی از آندر ریتد ترین بازی های فایتینگ هستش. وقتی یکی از بازی های فایتینگ رو میخوایم به طور جدی و عمیق یاد بگیریم و پلی بدیم همیشه غصه اینو میخوریم که ( ای بابا الان باید دوباره تمام کومبو های مختلف رو با تمام کراکترایی که دوست داریم و متای بازی هستن یاد بگیریم.) ولی این مسئله در مورد این بازی صدق نمیکنه. چرا که کومبو های این بازی خیلی خلاصه هستند و شما حتی میتونید کومبو های خودتون رو بسازید.

5-Super Smash Bros. Melee

super smash bros melee image

زمان بازدید در استریم : (287,551h)

شرکت سازنده : HAL Laboratory

اوه اوه اوه! چه گیمی اوردم براتون. یکی از محبوب ترین فرنچایز های تاریخ بازی های فایتینگ. که یکی از نسخه های این بازی درواقع در مقام اول این لیست قرار گرفته! خب این بازی هم مثل چند بازی قبلی که بهش اشاره کردم درواقع فرنچایزی از چند انیمیشن یا بازی دیگه هستند که در نهایت اسمش شده سوپر اسمش بروز.

این بازی شامل کارکتر های فرنچایز های مختلفی مثل ماریو، پوکیمون، لجند آف زلدا و بازی ها و انیمیشن های نظیر میشه. همچنین سبک این بازی به صورتی هستش که شما نیازی به یاد گرفتن کومبو های سخت پیدا نمیکنید چرا که همانند بازی ای که جلوتر بهش اشاره میکنم یعنی براول هالا سیستم مبارزه ای این بازی با بازی های دیگه فرق میکنه و به صورت پلتفورمی هستش.

4-Tekken 7

Tekken 7 image

زمان بازدید در استریم : (381,943h)

شرکت سازنده : BANDAI NAMCO

و اما میرسیم به یکی دیگه از محبوب ترین سری فرنچایز های فایتینگ بعد از مورتال کومبت. یعنی تکن. به شخصه اولین بازی ای که از این فرنچایز فوق العاده امتحان کردم تکن 3 داخل پلی استیشن 1 بود که خودم به شخصه خیلی باهاش خاطره دارم. ولی اون بازی دیگه قدیمی شده بود و دیگه گرافیک قابل قبولی نداشت ولی شرکت فوق العاده بندی نامیکو هم بیکار ننشست و تقریبا برای هر نسل یکی از نسخه های این فرنچایز رو عرضه کرد.

و در حال حاضر آخرین نسخه ای که از این فرنچایز وجود داره تکن 7 هست که در مقام 4ام این لیست هم قرار میگیره. این بازی با اینکه گرافیک جدید و کاراکتر های جدیدی رو داخل خودش جای داده ولی تمام سعی خودش رو کرده که سبک قدیمی تیکن با صداگذاری فوق العاده داشته باشه. همچنین این بازی داستان عالی ای هم در خودش جای داده و باعث میشه پلیر ها ساعت ها باهاش سرگرم بشن.

3-Brawlhalla

Brawlhalla Image

 

زمان بازدید در استریم : (390,748h)

شرکت سازنده : Blue Mammoth Games

یکی از بهترین بازی های 2 بعدی که در حال حاضر تجربه کردم این بازی فوق العاده از شرکت بلو ماموت بوده. یک بازی فایتینگ کامل که به صورت آنلاین انجام میشه و هر فصل محتوای جدیدی در خودش جای میده. با تنوع کاراکتری که داره همیشه کاربر ها و بازیکنان خودش رو حیرت زده میکنه و خیلی میتونه برای شما سرگرم کننده باشه.

خیلی هامون بازی های مختلفی بازی کردیم که کاراکتر های اون بازی ها به شکل های مختلفی به طور کلاسیک طراحی بشن و این بازی میتونه یک مثال فوق العاده ای از این جور بازی ها باشه. همچنین گیم پلی این بازی برخلاف خیلی از بازی های فایتینگ دیگه به صورت پلتفورمی دنبال میشه که به این معنی هست که کاراکترا به داخل یک مپ نسبتا کوچک وجود دارن و باید حریف های خودشون رو از پلتفورم و مپی که هستن بیرون کنند. از نظر من این بازی یکی از خاص ترین بازی ها تو سبک خودشه.

2-Street Fighter V

Street Fighter V image

زمان بازدید در استریم : (443,314h)

شرکت سازنده : Capcom

یکی از خاطره انگیز ترین و معروف ترین بازی های فایتینگ چه تو ایران چه خارج از کشور همیشه استریت فایتر بوده و هست. پس چرا نباید کپ کام از این فرصت فوق العاده استفاده کنه و یک بازی با گرافیک روز از همین فرنچایز بسازه؟. این بازی ( همونطور که انتظار میرفت ) تونسته یکی از برترین بازی های فایتینگ جهان بشه و تقریبا نیم میلیون ساعت بازدید داخل استریم داشته باشه.

یکی از مسائلی که خیلی راجع به این بازی مهمه و در واقع باعث شده که این بازی به شهرت خیلی زیادی برسه اینه که کاراکتر های این بازی به طور خیلی خاص و جالبی طراحی شدن. همچنین بازی سعی داشته که سبک قدیمی خودش رو حفظ کنه و اون رو تو گرافیک امروزی تر و قابل قبول تری بروز بده.

1-Super Smash Bros. Ultimate

Super smash bros ultimate Image

زمان بازدید در استریم : (1,451,101h)

شرکت سازنده : Sora Ltd.

و اما میرسیم به مقام اول این مقالمون که نزدیک به یک میلیون و پونصد هزار ساعت زمان بازدید در استریم های توییچ و سایر پلتفورم ها گرفته. و اون بازی فرنچایزی نیست جز سوپر اسمش بروز ( همونطور که وسط مقاله هم بهش اشاره کرده بودم ) این بازی همانند بازی قبلی گیم پلی خاصی داره و به صورت پلتفورمی دنبال میشه.

داخل این بازی کاراکتر هایی نظیر کاراکتر های ماریو، متال گیر، فاینال فانتزی، دوم، لجند آف زلدا، پوکیمون و کلی بازی های دیگه داره که از نظر من همین دلیل موفقیت بسیار زیاد این مجموعه به حساب میاد. این بازی به جرعت دارای بزرگ ترین کامیونیتی گیم های فایتینگ هستش و سرور های این بازی همیشه پر از پلیر های مشتاق برای بالا بردن رنک خودشون هستن.

 

 

پایان مقاله

امیدوارم از این مقاله من هم خوشتون اومده باشه. شما چه بازی فایتینگ دیگه ای سراغ دارید و فکر میکنید که اون بازی حتی از این بازی هایی که نام بردم بهتره؟. لطفا نظر های خودتون رو داخل کامنت ها با من و بقیه خوانندگان به اشتراک بگذارید و اگر از این مقاله خوشتون اومد اون رو با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

همچنین اگر دنبال یک جمع گیمینگ خیلی فعال میگردید تا دوستای جدیدی پیدا کنید و باهاشون ساعت ها سرگرم بشید حتما به سرور گیم گیر سر بزنید. من امید شیخ حسنی هستم. شادو پیروز باشید.

guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات
NOVA
مدیر سایت
NOVA
5 ماه قبل

?