هرچقدر هم که بقیه بگن بازی های ویدیویی میتونن آرامش بخش باشن و لحظات بسیر خوبی رو برای ما رقم بزنن این حقیقت رو پنهون نمیکنه که وقتی اسم بازی های ویدیویی به گوش ما میرسه ناخوداگاه به سلاح های عجیب و خفن و کار هایی که با اون ها انجام میدیم فکر میکنیم.

حالا بعضی از این سلاح ها هستند که کلا خاص بودن یک بازی ویدیویی بخاطر وجود اون هاست و پلیر های یک بازی خاص اون سلاح هارو هیچوقت هیچوقت نمیتونن فراموش بکنند.

امروز در این مقاله به 10 تا از اون سلاح های خاص و جذاب اشاره میکنم

بریم که داشته باشیم!…

10-Golden Gun

Golden Gun Image

بازی : Golden eye

صاحب : Shin

یک پیستول طلایی! خداوکیلی خفن تر از این مگه میشه باشه. ولی نگران نباشید داخل این لیست حتی سلاح های خفن تری از این دوست طلاییمون داریم. این پیستول همونطور که گفتم توسط شن حمل میشه و اون با این سلاح بسیار جذاب دشمنان خودشو به گریه میندازه. این سلاح که در بازی چشم طلایی یا  Golden eye که توسط شرکت بازی سازی Rare ساخته شده به قابلیت ( با یک تیر کشتن معروفه ) و همین باعث شده که طرفدار ها این سلاح براق استثنایی رو هیچوقت از یاد نبرن.

این سلاح حتی خودشو تو دل بازی ساز های دیگه هم جا داده و بین اون ها محبوبیت زیادی داره. و همین مسئله باعث شده که بازی ساز های دیگه هم به عنوان ایستر اگ این اسلحه رو به بازی خودشون اظافه بکنند. به عنوان مثال در بازی ولورانت ما این سلاح رو در یکی از مود های پرطرفدار دیدیم یعنی اسپایک راش. این سلاح در این بازی 999 تا دمیج داره که معنیش اینه که مثل بازی اصلی با یک تیر آدم هارو میکشه.

9-Portal Gun

Portal Gun Image

بازی : Portal

صاحب : Chell

همه ما گیمر ها با اصطلاحی به اسم پورتال آشناییت داریم. دروازه ای مارو از یک نقطه به نقطه دیگر جابجا میکنه یا به اصطلاح تلپورت میکنه. در نتیجه فکر میکنم بتونید حدس بزنید که کاربرد این سلاح چی میتونه باشه؟!. با اینکه فقط 2 نسخه از بازی پورتال انتشار یافته خیلی از پلیر ها این بازی رو به عنوان معروف ترین و بهترین بازی معمایی دنیا میشناسن و یکی از دلایلش یقینا وجود اسلحه پورتال گان هست.

گلادوس یا شخصیت منفی اصلی این بازی با دادن این اسلحه به شل باعث میشه که جون خودش به خطر بیوفته. چرا که ما در آینده از این سلاح برای شکست دادن خود گلادوس استفاده میکنیم. ولی این تفنگ سفید خیلی جذاب در واقع توسط شرکت اپریچر ساینس درست شده که در واقع همون شرکت و کمپانی سازنده گلادوس هم هست.

به نظرم شرکت بازی سازی ولو یا Valve Corporation با ساخت این بازی تونست موفقیت و محبوبیت خیلی زیادی میان پلیر ها به دست بیاره.

8-Dagger Of Time

Dagger of time Image

بازی : Prince of Persia

صاحب : Prince

فرنچایز شاهزاده ایرانی که توسط شرکت بازی سازی Ubisoftساخته شده یکی از بهترین بازی های پلی استیشن 2 به حساب میومد که خودم به شخصه خیلی با اون بازی ها حاطره دارم. ولی این بازی متاسفانه یک فرنچایز مرده به حساب میاد که جلوتر دلیلش رو بهتون میگم. در یکی از نسخه های این بازی یعنی شن های زمان این خنجر به دست شاهزاده میوفتاد و علاوه بر برندگی زیادی که داشت قابلیت برگردوندن زمان به عقب رو هم نیز داشت.

همین که برای اولین بار این خنجر براق خیلی خوشگل به دست شاهزاده ایرانی داستان ما میوفته میفهمه که با اون میتونه زمان رو به عقب برگردونه. شاهزاده از قابلیت های این خنجر استفاده میکنه تا شن های زمانی رو آزاد کنه و باعث بشه که تمام اتفاقات داخل بازی رخ بده که متاسفانه نمیتونم برای شما اسپویل بکنم.

7-Silver Baller

Silver Baller Image سلاح

بازی : Hitman

صاحب : Agent 47

درسته که داخل فرنچایز هیتمن که توسط شرکت سازنده IO Interactive ساخته شده خود مامور 47 یه جورایی سلاح به حساب میاد. ولی از اونجایی که این کاراکتر در واقع کاراکتر اصلی بازی به حساب میاد من تصمیم گرفتم که به ابزاری اشاره کنم که ایشون برای انجام ماموریت هاشون استفاده میکنند.

ما داخل بازی هیتمن از روش های مخفیانه و به شدت خشن زیادی استفاده میکنیم تا اهدافمون رو به روش خیلی بیرحمانه ای بکشیم!. ولی اگر کار به جاهای باریک بکشه و لو بریم مجبوریم که چند آدم بی گناه دیگه هم با سلاح هایی که داریم به قتل برسونیم و به نظر من مهم ترین سلاحی که مامور 47 ازش استفاده میکنه بالت نقره ای هست که به نظر یک کلت ساده میاد ولی وقتی که این کاراکتر ازش استفاده میکنه جذابیت این اسلحه به طور کامل شکوفا میشه.

6-Gravity Gun

Gravity Gun Image

بازی : Half Life

صاحب : Gordon Freeman

اما یکی دیگه از شاهکار های شرکت Valve Corporation یعنی نیمه عمر داخل لیست ما قرار گرفته. در اینیکی بازی ما شاهد یک سلاح خیلی شبیه به سلاح قبلی یعنی پورتال گان هستیم که خوب باید بگم که این 2 بازی در یک دنیا در حال انجام هستند پس این مسئله منطقیه که تکنولوژی ای که در ساخت این 2 سلاح خیلی خفن استفاده میشه خیلی شبیه به هم باشن.

این تفنگ توسط پدر الکس یعنی دکتر ایلای ساخته شده بود. وقتی که برای اولین بار الکس این اسلحه خیلی خوشگل رو به ما میده پلیر ها خیلی ازش خوششون میاد چرا که قابلیت خیلی خاصی داره و از اون میشه برای شکست دادن و نابود کردن تمام دشمن ها استفاده کرد. از اون گذشته شما در قسمتی از بازی کل وسایل خودتون رو از دست میدید و تنها چیزی که برای شما باقی میمونه گرویتی گانه.

5-Buster Sword

Buster Sword Image

بازی : Final Fantasy 7

صاحب : Cloud Strife

شمشیر های 2 دسته خیلی بزرگ که به اون ها کلیمور هم میگن داخل خیلی از بازی ها طرفدار های خیلی زیادی داره به عنوان مثال داخل بازی گنشین ایمپکت که تازگیا شهرت زیادی هم پیدا کرده این سلاح ها وجود داره ولی بیاید صادق باشیم. که هیچ جا این سلاح ها به محبوبیت شمشیر باستر نرسیدن.

این شمشیر که در مجموعه بازی های فاینال فانتزی که توسط شرکت بازی سازی Square Enix ساخته شده وجود داره و صاحب این شمشیر هم به نظر من یکی از جذاب ترین کاراکتر های کل این فرنچایزه ینی کلاود. .ولی اونایی که طرفدار های فاینال فانتزی باشن میدونن که این شمشیر قبل از کلاود دست 2 تا کاراکتر دیگه هم بوده یعنی هیولی و بعد از اون زک ولی باید اعتراف کنیم که این شمشیر خیلی به کلاود بیشتر میاد.

4-Kunai

Kunai Image

بازی : Mortal Kombat

صاحب : Hanzo Hasashi (Scorpion)

هانزو هاساشی یا همون اسکورپیون خودمون به جرعت میتونم بگم که معروف ترین و بهترین کاراکتر کل فرنچایز مورتال کامبت به حساب میاد. همه ما وقتی که اسم مورتال کامبت به گوشمون میخوره فقط به 2 تا چیز فکر میکنیم. یکی شرکت سازنده بینظیر این بازی هست یعنی NetherRealm Studios و دیگری چهره خفن و خشن یار محبوب هممون یعنی اسکورپیون.

دلیلی که به هانزو هاساشی لقب اسکورپیون یا عقرب رو دادن همین سلاحه. این کاراکتر جذاب که حرکات خیلی خفنی داره سلاح خودش یعنی کونای رو به سمت دشمن های خودش پرت میکنه و اونارو به سمت خودش میکشونه و طی یک مدت زمانی که اونا استان یا گیج هستن تمام حرکات خودش رو روی اونا پیاده میکنه.

حتی اگر شما خیلی هم این بازی و اسکورپیون رو نشناسید قطعا با صدای خیلی معروف GET OVER HERE آشناییت دارید.

3-Hidden Blade

Hidden Blade Image

بازی : Assassins Creed

صاحب : All Assassins

همین چند وقت پیش بهتون گفتم که بازی شاهزاده ایرانی یک بازی و فرنچایز مرده به حساب میاد. خب دلیل این مسئله ساخته شدن بازی بینظیری به اسم فرقه قاتلین یا Assassins creed هست که توسط همون شرکت سازنده یعنی Ubisoft ساخته شده.

این بازی به دلایلی تونسته جای فرنچایز شاهزاده ایرانی رو بگیره. در واقع 3 مسئله خیلی خاص راجع به این بازی وجود داره که خیلی پلیر هارو جذب خودشون کرده یکی لباس خیلی خفن اونا که شبیه به یک هودی جنگی میمونه یکی دیگه حرکات پارکوری هست که اون ها انجام میدن و مسئله دیگری که وجود داره سلاحی هست که توسط تمام اساسین های داخل کل نسخه های اساسینز کرید حمل شده یعنی همون چاقویی که اساسین ها داخل آستین خودشون پنهون میکردن.

این سلاح بهترین ابزار برای اساسین هایی به شمار میاد که قراره هدف های خودشون رو توی مکان های عمومی و خیلی شلوغ بی سرو صدا و خیلی مخفیانه به قتل برسونن

2-Master Sword

Master Sword Image

بازی : Legend of Zelda

صاحب : Link

افسانه شمشیر قهرمان برای همه ما آشناست. شمشیری که داخل یک سنگ قدیمی فرو رفته و فقط لایق ترین قهرمان ها هستند که میتونن اون شمشیر رو از سنگ بیرون بیارن. شرکت های بازی سازی زیادی مانند شرکت Nintendo تلاش کرند که از این افسانه خیلی حماسی در بازی های خودشون استفاده بکنند. ولی باید قبول بکنیم که فرنچایز لجند آف زلدا یا افسانه زلدا خیلی در این زمینه موفق تر بوده.

قطعا وقتی که در تمام بازی های لجند آف زلدا، لینک یا کاراکتر اصلی این بازی اون شمشیر رو از سنگ بیرون میاره یکی از حماسی ترین قسمت تمام بازی های ویدیویی رو برای ما رقم میزنه. به عنوان مثال اولین بازی که درآوردن این شمشیر رو ما به صورت یک کات سین سینمایی در بازی legend of zelda ocarina of time اتفاق افتاد که اون کاتسین یکی از معروف ترین کاتسین های صنعت بازی های ویدیویی به شمار میومد.

1-Blades Of Chaos

Blades Of Chaos Image

بازی : God of War

صاحب : Kratos

دیگه کدوم گیمری وجود داره که اسم فرنچایز بینظیری مثل خدای جنگ یا God of war رو نشنیده باشه. این بازی بینظیر که توسط شرکت بازی سازی Santa Monica Studio ساخته شده دلیلی پشت محبوبیتش میون تمام گیمر های کنسولی وجود داره و اون وجود کاراکتر بینظیر و تکرار نشدنی Kratos هستش و دلیل محبوبیت این شخصیت خیلی خشن داشتن شمشیر های بینظیرش یعنی Blades of Chaos یا خنجر های آشوب هستند.

شاید برای خیلی از شما پیش بیاد که این شخصیت اصلا این شمشیر رو از کجا به دست اورده. خب کریتوس در زمان های قدیم فرمانده یکی از لشگر های روم باستان بوده و طی یکی از جنگ های سخت، ایشون که داشته شکست میخورده از یکی از خدایان رومی درخواست کمک میکنه یعنی اریس که خدای جنگ یونان باستان به شمار میومده.

کریتوس به اریس میگه کمکم کن که در این جنگ پیروز بشم و بعدش من به تو خدمت میکنم. اریس هم این شمشیر خیلی قدرت مندرو به کریتوس میده و باعث میشه توی این جنگ پیروز بشه ولی مشکلی که وجود داشته این بوده که حالا کریتوس مجبور بوده به اریس خدمت بکنه. تنها راه خلاصی از این مشکل این بوده که کریتوس با اریس مبارزه بکنه و بکشتش تا اینجوری خودش تبدیل به خدای جنگ بشه.

البته کریتوس از این سلاح برای کشتن خداهای دیگه در نسخه های دیگری از خدای جنگ هم استفاده کرده. البته از این سلاح خیلی خاص و خفن در نسخه چهارم بازی تقریبا استفاده نشد و ما شاهد یک تبر یخی دست کریتوس بودیم. ولی حتی داخل اون نسخه هم وقتی که آتریوس مریض میشه کریتوس به ناچار مجبوره که از اون سلاح استفاده بکنه.

 

پایان مقاله

امیدوارم از این مقاله هم خوشتون اومده. شما هم سلاح قدرتمند یا معروفی میشناسید که من داخل این مقاله بهش اشاره کردم؟. حتما با ما داخل کامنت های این پست به اشتراک بگذارید و اگر از این پست خوشتون اومد یادتون باشه اونو با دوستان خودتون به اشتراک بگذارید.

یادتون باشه که اگر دنبال یک جمعی از گیمر های حرفه ای میگردید که ساعت ها باهاشون سرگرم بشین و کارای مختلفی انجام بدید حتما به سرور دیسکورد گیم گیر سر بزنید.
من امید شیخ حسنی هستم . شادو پیروز باشید.

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات
Aylin.N
Aylin.N
6 ماه قبل

او یه
خیلی خوب بود?