خیلی مواقع شده که ما به انجام یک کار به خصوصی فکر کردیم و گفتیم که ای کاش میتونستیم اون کار رو انجام بدیم. اون کار ها خیلی هم از واقعیت به دور نبودند ولی بعضی از اون کار ها میتونستن به شغل خاصی وابسته باشن یا حتی غیر قانونی باشن.

خب خوشبختانه ما میتونیم با بازی های سبک سیمولیتور این کارای عجیب و جالب رو امتحان کنیم و یخورده کنجکاوی خودمون رو تسکین بدیم! امروز با 10 بازی برتر سیمولیتور آشناتون میکنم ولی توجه داشته باشید که من بازی هایی که خیلی واقعی نبودند رو حذف کردم

بریم که داشته باشیم!…

10- Bum Simulator

Bum simulator

سال تولید : 2021

شرکت سازنده : Ragged Games

تابه حال به این فکر افتادید که یک گدا یا بیخانمان ها چطوری زندگی خودشون رو سر میکنند یا بهتر بگم چطوری زنده میمونند؟.
این بازی با تمام جزعیاتی که داره این قضیه رو برای ما روشن کرده. بام سیمولیتور علاوه بر شبیه سازی تمام قسمت های زندگی یک فقیر یا بیخانمان دارای یک خط داستانی بسیار جذابه.

شما داخل این بازی در نقش یک فقیر بیخانمان هستید که از دار دنیا یک چرخدستی داره و از قرار معلوم داخل خیال های شما سخن گو هست. شما برای زنده موندنتون باید غذا های کثیف رو از سطل زباله پیدا بکنید و یا از مردم به هر طریق و روشی که شده گدایی بکنید و سعی کنید قسمت های مختلف بازی رو طی بکنید.

9- Car Mechanic Simulator

Car Mechanic simulator

سال تولید : 2018

شرکت سازنده : Red Dot Games

خیلی هامون شغلمون مکانیکیه. خیلی هاهم دوست داشتند که مکانیک باشند!. اصلا مهم نیست که شما تو کدوم دسته قرار میگیرید این بازی برای هر 2 دسته تجربه بسیار جالبی رو میتونه رقم بزنه.

چرا که داخل این بازی هیچ محدودیتی داخل قطعات بسیار پیشرفته و گرون تمام ماشین ها وجود نداره. شما حتی اگر مکانیک هم باشید با این بازی میتونید کار هایی رو انجام بدید که داخل زندگی واقعی نمیتونید. تنوع قطعات هم بسیار زیاد هست که باعث میشه این بازی تبدیل به برترین بازی شبیه ساز مکانیکی موجود باشه.

8- Goat Simulator

Goat simulator

سال تولید : 2014

شرکت سازنده : Coffee Stain Studios

بز بودن همیشه داخل زندگی واقعی یک لقب بد برای انسان هاست. به معنی نفهم بودن و کسی که شمارو بز صدا میکنه حتما از شما خوشش نمیاد. ولی تاحالا شده به این فکر کنید که بز بودن چه احساسی داره؟

خب باید بگم این بازی خیلی نمیتونه تجربه واقعی بز بودن رو برای شما شبیه سازی کنه. چرا که این بازی انقدر عجیبه که بیشتر یک شبیه ساز ابرقهرمانی هست تا یک شبیه ساز بز. ولی به هر حال اون ابرقهرمان داستان ما یک بزه!. و این خودش به نظرم برای شبیه سازی بز کافیه.
ولی جدا از این حرفا شما در این بازی نقش یک بز رو در اختیار دارید که در یک دنیایی هست که تمام حیوانات تکامل یافته هستند و شما باید با آدم ها درگیر بشید!

به نظرم همین دلیل خیلی خوبیه برای امتحان کردن این بازی.

7- PowerWash Simulator

Power wash simulator

سال تولید : 2021

شرکت سازنده : FuturLab

یکی از لذت بخش ترین شغل هایی که میتونن به آدم بدن کار کردن با یک شلنگ فشار قوی آب برای تمیز کردن موزاییک ها و کاشی ها هست. پس میشه گفت بازی شبیه سازی شستشوی فشار قوی  یا powerwash simulator میتونه یکی از لذت بخش ترین بازی های شبیه سازی باشه.

در این بازی شما در نقش یک کارمند از یک کارگاه هستید که وظیفه شما تمیز کردن وسایل یا مکان های مختلف با شلنگ آب فشار قوی هستش. هرچی بیشتر و تمیز تر یک مکانی رو پاک بکنید، پول و درصد رضایت شما بیشتر میشه در نتیجه مکان های متفاوت تری رو میتونید تمیز بکنید و حتی تجهیزات خودتون رو میتونید ارتقا بدید.

6- Farming Simulator 17

Farming simulator 17

سال تولید : 2016

شرکت سازنده : GIANTS Software

از اونجایی که مزرعه داری یکی از آرامش بخش ترین کار های دنیا به حساب میاد خیلی هامون دوست داشتیم که یک بار هم که شده این کار لذت بخش رو امتحان بکنیم!. برای همین در این زمینه بازی های شبیه سازی و یا کلا بازی های مزرعه داری زیادی ساخته شده.

شاید بازی شبیه ساز مزرعه داری 17 نتونه بهترین و لذت بخش ترین تجربه شبیه سازی رو برای شما به ارمغان بیاره. ولی این بازی قطعا واقعی ترین تجربه ای هست که شما میتونید امتحان بکنید.

تجهیزات و دستگاه ها و ماشین های مختلفی که این بازی داره در کنار یک گرافیک خوب و قابل قبول باعث شده که این بازی توی این لیست قرار بگیره و بتونه ساعت ها آرامش و سرگرمی رو برای شما فراهم بکنه.

5- Thief Simulators

Thief Simulator

سال تولید : 2018

شرکت سازنده : Noble Muffins

دزدی!
کاری که انجام دادنش داخل زندگی واقعی عواقب خوشی رو برای ما نمیتونه داشته باشه ولی باید اعتراف کنم که تجربه کردنش میتونه یکی از هیجان انگیز ترین کار های دنیا باشه. مطمئنم که خیلی از شما دوست داشتید که با لباس های سیاه و تجهیزات پیشرفته داخل خونه یکی از پولدار های شهر برید و از خونش هرچی میتونید رو بدزدید.

این بازی هم مانند بازی اول یعنی بام سیمولیتور علاوه بر داشتن گیم پلی فوق العاده جذاب و تجهیزات بسیار متنوعش که شما به سادگی میتونید خریداری بکنید، دارای یک خط داستانی بسیار جذاب نیز هست. تمام کاری که شما باید بکنید اینه که ماشین خودتون رو بردارید. شبانه یکی از خونه های شهر رو انتحاب بکنید و مهارت خودتون رو داخل مخفی کاری نشون بدید تا بتونید پولدار بشید!.

4- Pc Building Simulator

Pc Building simulator

سال تولید : 2018

شرکت سازنده : The Irregular Corporation

داشتن یک سیستم گیمینگ فوق العاده قوی که بتونیم هر بازی یا برنامه ای که دوست داریم رو داخلش بدون لگ و مشکل خاصی اجرا بکنیم آرزوی هر گیمری هست. حالا چه برسه به اینکه شما بخواید این لوازم رو خودتون به صورت جدا گونه تهیه بکنید و خودتون اون سیستم رو اسمبل بکنید.

نیازی به توضیح من نیست که شما بفهمید که این تجربه چه تجربه خوبی میتونه برای هر آدمی باشه. کار کردن با لوازم خاص برای سر هم کردن یک سیستم رویایی با تمام قطعات قوی و قدرت مند به نظر خیلی سرگرم کننده و لذت بخش میاد.

3- Euro Truck Simulator 2

Euro Truck simulator 2

سال تولید : 2012

شرکت سازنده : SCS Software

این بازی یک در زمان خودش یکی از بهترین بازی های شبیه سازی رانندگی و شبیه سازی ماشین سنگین و تراک بوده. و با عرضه کردن نسخه دوم این قضیه هیچ تغییری نکرده و هنوز بهترین بازی شبیه سازی در این سبک هست.

در این بازی شما در نقش یک راننده کامیون هستید که باید محموله هایی از شرکت های مختلف رو تحویل بگیرید و در سراسر قاره عظیم اروپا و بخش هایی از آمریکا این محموله هارو جابجا بکنید. در این مسیر باید حواستون به قوانین رانندگی، آسیب نرسیدن به محموله و ماشین خودتون. و همچنین سوخت و وضعیت جاده باشه.

همچنین انواع اقسام جاده ها و کامیون های مختلف رو شما داخل این بازی میتونید تجربه بکنید و با چالش هایی که هرکدوم از این ها دارند ساعت ها داخل جاده های اروپا برونید و اصلا متوجه گزر زمان نشید.

2- Cooking Simulator

Cooking simulator

سال تولید : 2019

شرکت سازنده : Big Cheese Studio

آشپزی کردن هم یکی از لذت بخش ترین کار های ممکن میتونه باشه و هرکسی که این تجربه شیرین رو داشته میدونه که چقدر این کار برای آدم سرگرم کنندست. خب باید بگم که اگر هم حتی شما آشپزی بلد نیستید و نگران حیف کردن مواد هستید میتونید این بازی رو نصب بکنید و یک تجربه کاملا مشابه به آشپزی واقعی رو داشته باشید.

در این بازی شما در نقش یک آشپز حرفه ای داخل یک رستوران هستید که تنها کارتون گرفتن سفارش از مشتری ها و درست کردن غذا های مختلف با دستور العمل های مختلف و مواد بسیار متنوعی که داخل این بازی وجود داره هستش. ولی خیلی ها فکر میکنند که شما حتما باید طبق دستور العمل پیش برید تا یک غذا رو درست بکنید. ولی این درست نیست در واقع شما میتونید داخل این بازی هر غذایی رو که خودتون دوست دارید رو درست بکنید و یا حتی در بعضی از مواقع خرابکاری بکنید و آشپزخونه رو به آتیش بکشید.

1- Microsoft Flight Simulator

Microsoft flight simulator

سال تولید : 2020

شرکت سازنده : Microsoft

و اما میرسیم به یکی از قوی ترین و بهترین بازی های شبیه سازی که تا به حال ساخته شده. و اون شبیه سازی پرواز از شرکت مایکروسافت هستش. چیزی که توجه طرفدار هارو خیلی به خودش جذب میکنه گرافیک فوق العاده و مپ بسیار بزرگ این بازی هستش.

یادتونه بهتون گفتم که تراک سیمولیتور مپ خیلی بزرگی داره و کل اروپا رو شامل میشه؟. خب اون مپ به نظر خیلی ها مپ خیلی بزرگی میومد و واقعا هم این مسئله حقیقت داره. ولی شما با دیدن مپ این بازی دیگه حتی نگاه هم به اون مپ نمیندازید چرا که مپ این بازی رسما کل کره زمین رو شامل میشه و شما هر جایی از این کره خاکی که دوست دارید میتونید با هواپیما های مختلف پرواز بکنید و لذت ببرید.

ولی متاسفانه این بازی به دلیل حجم بسیار زیاد، سرعت دانلود بسیار کند و همچنین گرافیک خیلی سنگینی که داره داخل ایران خیلی طرفدار های زیادی نداره ولی اونایی که سیستم های قوی یا کنسول ایکسباکس با اینترنت خوب دارند میتونند از تمام تجربه های این بازی لذت ببرند.

پایان مقاله

امیدوارم از این مقاله هم خوشتون اومده باشه. به نظر شما بهترین بازی شبیه سازی چه بازی ای هست؟. آیا بازی شبیه سازی دیگری سراغ دارید که برای بقیه جالب باشه؟. حتما داخل نظرات این مقاله به اشتراک بگذارید. همچنین اگر از این مقاله خوشتون اومد خوشحال میشم که اون رو با دوستانتون به اشتراک بگذارید و حتما به سرور دیسکورد گیم گیر هم سر بزنید.

من امید شیخ حسنی هستم. شادو پیروز باشید.

 

guest
12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات
AR_R
AR_R
6 ماه قبل

خیلی عالی بود بازم قرار بدید

Aylin.N
Aylin.N
6 ماه قبل

خیلی عالی بود
ادامه بدین??

Hossein
Hossein
6 ماه قبل

نویسسس
خیلی دوست دارم goat simulator رو پلی بدم Lol

Mmdrza
Mmdrza
6 ماه قبل

Mechanic simulator باید چیز خفنی باشه

NOVA
مدیر سایت
NOVA
6 ماه قبل
پاسخ به  Mmdrza

به شخصه نسخه های 2014-2016 اش رو پلی دادم
خیلی سرگرم کننده بود، و جدا آدم رو با موتور های مختلف و مشکلاتشون آشنات میکنه
ولی بعد یه مدت خسته کننده میشد، چون همش تو یه گاراژ نشستی، ماشین هی تعمیر میکنی، هی تعمیر میکنی، هی تعمیر میکنی

ولی با توجه به تریلر و گیم پلی نسخه 2018 که دیدم خیلی تجربه شگفت انگیز تری داره و اکثر ماشین بازا مثل مارو راضی نگه میداره ?

HaDi
HaDi
6 ماه قبل

بد نبود، خوب هم نبود
در کل خسته نباشی دلاور?

MesterSye
MesterSye
6 ماه قبل

فقط Goat Simulator ?

NOVA
مدیر سایت
NOVA
6 ماه قبل
پاسخ به  MesterSye

خوراک بدخواهات ?

NOVA
مدیر سایت
NOVA
6 ماه قبل

به درد بخور و حرفه ای!
خسته نباشی