یکی از محبوب ترین کار هایی که بخاطر استریمر های ایرانی و خارجی توی ایران باب شده صنعت استریمینگه. ولی خب خیلیا این شغل رو خیلی ساده و پیش پا افتاده میبینند. به طوری که مثلا بری سیستم خودت رو روشن کنی و اینترنت اوکی داشته باشی و برای مردم توی یک پلفترم خاص استریم کنی. ولی بعضی اوقات حتی کوچیک ترین رفتاری میتونه باعث نابودی کل حرفه شما بشه و حتی باعث بشه که شما درآمدتون از استریمینگ به شدت کاهش پیدا کنه.

خیلی ها این اتفاق براشون افتاده و مجبور به تغییر شغل خودشون شدند. پس به عنوان استریمر باید همیشه کل حواستون جمع کار ها و رفتار هاتون باشه. چرا که خیلی ها با کوچک ترین اشتباه زندگی خودشون رو خراب میکنند. من امروز توی این مقاله میخوام به چند مورد از این افراد اشاره بکنم که تحت تاثیر این واقعه ناخوشایند قرار گرفتند.ایده این مقاله از یک ویدیوی یوتیوب از چنل WorldofFacts اورده شده ولی منبع اون ترجمه ای از مقاله وبسایت SVG هستش.

بریم که داشته باشیم!…

6-Joedaddy505

Joedaddy505 Image

زوج خودش رو اذیت کرد!

Joedaddy یک استریمر خیلی معروف داخل توییچ و یوتیوب بود. حداقل قبل از اینکه سر یک اشتباه کل شهرتش در سال 2016 از بین بره.او داخل بازی NBA 2K16 برای خودش اسم و رسمی درست کرده بود. یک روز که گیم خیلی با اون کنار نمیومد و اوقات سختی رو داشت سپری میکرد تصمیم گرفت از پشت میزش بلند بشه و بره یک جایی که بتونه مست بکنه.

ولی بعد از مست کردن این استریمر استریم او در حال پخش بود و ناگهان داخل استریم صدایی شنیده شد از دختری که تقاضای کمک میکرد. ولی خب نکته ای که وجود داره اینه که هیچ تصویری معلوم نبود. با اینکه صدای خالی خیلی نمیتونه شفاف سازی بکنه ولی این استریمر خودش در ادامه به کاری که کرده بود اعتراف کرد و برای همین کل کریرش نابود شد.

5-ZilianOP

ZilianOP Image

ویلچری ای که شفا پیدا کرد!

خیلی سخته که توی توییچ محبوبیت زیادی داشته باشید. ولی اینکه بیاید و از معلولیت برای محبوبیت استفاده بکنید خیلی کار اخلاقی ای نیست. مخصوصا اینکه یهو وسط استریم بخاطر حمایت های مالی شفا پیدا کنید و بخواید از جاتون بلند بشید. این استریمر یعنی ZillianOp شغل استریمینگ رو تبدیل به یک شغل تمام وقت برای خودش کرده بود و یکی از پلیر های خوب بازی های Diablo و World of Warcraft به حساب میومد.

ولی خب وانمود میکرد که یک فرد ویلچریه. و بعضی مواقع بخاطر این مسئله درخواست حمایت مالی میکرد و میگفت که این خرجو مخارج برای دوا و درمون این مشکلش خرج میشه. ولی یک روز که داشت استریم میکرد در سال 2013 یادش میره که کمرای خودش رو خاموش بکنه و میره که سگش که پارس میکرده رو آروم بکنه ولی از صندلی خودش بلند میشه اولش میگه که از صندلی افتاده ولی بعدش توییچ اکانت اون رو بن میکنه.

4-Aqualadora

Aqualadora Image

یک سگ رو از قصد کشت!

خیلی از اتفاقایی که برای استریمر ها میوفته و موجب بن شدن اونا میشه غیر ارادیه. آدم بدا کارای بد انجام میدن و فکر نمیکنن که یک روز جلوی دوربین بگیرنشون یا صداشون با میکروفون ضبط بشه. ولی اینکه بیای خیلی جدی و پررو به کار بدی که کردی اعتراف کنی و سفت و محکم از خودت دفاع کنی یکم میتونه به نظر تمام افرادی که دارن استریم تورو نگاه میکنن ناخوشایند باشه.

این مسئله برای یکی از استریمر های جاست چت یعنی Aqualadora اتفاق افتاد. یک روز که در استریم داشت به چنتا سوال جواب میداد اعتراف کرد که یک سگ صحیح و سالم رو از قصد کشته و کسی که داشت سوال هارو ازش میپرسید سعی میکرد جلوی حرف زدنش رو بگیره ولی اون زن بد جنس خیلی مصر به جنایت خودش اعتراف میکرد و میگفت که صاحب اون سگ یک آدم عوضی بوده. ولی مثل اینکه این بهونه خوبی برای توییچ نبوده و توییچ بعد این اتفاق اکانت این خانوم رو بن میکنه.

3-PhantomL0rd

PhantomL0rd Image استریمر

از توییچ شکایت کرد، دوباره!

خیلی از استریمرا وقتی توی اینترنت ضایع و سوژه میشن معمولا ناپدید میشن. ولی استریمر PhantomL0rd کلا مثل اینکه بیخیال نمیشه!.زمانی که مردم خیلی روی آیتم های سی اس گو قمار میکردند و پول های خودشون رو به فنا میدادند PhantomL0rd یکی از محبوب ترین استریمر های اون دوران بود. این استریمر نزدیک 1.3 میلیون فالوور توییچ داشت و بعضی اوقات روی سایت CS:GO Shuffle شرط بندی میکرد و به قول خودش خیلی شانس میوورد.

چرا که این استریمر مبالغ خیلی بزرگی رو قمار میکرد و واقعا عجیب بود که درصد خیلی زیادی از این قمار هارو برنده میشد. بعدش مشخص میشه که این استریمر در واقع یکی از صاحبین اون سایت بوده و به همین دلیل توییچ اکانت این شخص رو بخاطر تقلب و ترویج قمار بازی میبنده. ولی این استریمر با این قضیه کنار نمیاد و از توییچ شکایت میکنه به این دلیل که بن کردن اکانت اون دلیل منطقی نداشته. و این استریمر موفق به دریافت مبلغ زیادی از شرکت سازنده CS:GO دریافت میکنه.

2-Matt Dellor Vaughn

Dellor Image

از عصبانیت از مسابقات بیرون اومد!

خیلیامون از سر عصبانیت عملی به نام Rage Quit رو انجام میدیم ولی آخر سر بخاطر خستگیمون میگیم (این فقط یک بازیه. درسته؟) و بعدش خودمون رو آروم میکنیم و به بازیمون میرسیم. ولی خب بعضی اوقات مثل استریمر Dellor این مسئله برا بعضیا خیلی جدی میشه. یک روز که این استریمر داشت داخل رنک های بالا Over Watch بازی میکرد و اون رو استریم میکرد یک بازیکن با مهارت و دقت خیلی بالا هر دفعه و هر دفعه اونو میکشت.

با اینکه هم تیمی های او خیلی آروم به نظر میومدن ولی خود اون استریمر تو کتش نمیرفت و این مسئله خیلی روی مخش بود. برای همین حرف های بدی رو داخل ویس چت اون بازی میگفت و فقط فریاد میزد. برای همین بالاخره از چت بازی بن شد و بعدش از اونجایی که روی استریم بود کلیپ ریج این بازیکن خیلی وایرال شد و برای همین تیم ای اسپورت این بازیکن اون رو از جمعشون بیرون انداخت.

1-Legendary Lea

Legendary Lea Image

فکر میکنه بچه های سرطانی باید بمیرند!

واقعا آدمای مست نباید استریم کنند! یک مثال بارزی برای این قضیه خانم لیا بود که برای خودش اسمو رسمی داخل توییچ داشت و همه اون رو به اسم Legendary Lea میشناختن. یک روز که این استریمر داشت برای خودش در سال 2016 بازی کارتی معروف Hearth Stone رو بازی میکرد مست کرده بود و حرفاش دست خودش نبود. اون لحظه نمیدونیم چه اتفاقی افتاد که صحبت کودکان سرطانی وسط کشیده شد.

این استریمر اون لحظه بخاطر مستی حرفی رو به زبون اورد که کل کریر استریمینگشو خراب کرد. اون داشت در مورد حمایت و کمک مالی به بچه های سرطانی حرف میزد که ناگهان این جمله رو گفت. (کودکان سرطانی به هر حال قراره که بمیرند و خواهند مرد) بعد این جمله چت خیلی متعجب شده بود داشت هیاهویی به پا میکرد ولی لیا میگفت که من یک عوضی نیستم و فقط دارم حقیقت رو میگم.

با اینکه گفتن این حرف که کودکان سرطانی باید بمیرند از نظر قانونی بن داخل توییچ نداره. ولی این استریمر در یکی دیگه از استریم های خودش حالا قصدی یا اشتباهن یک جرم دیگه رو مرتکب میشه تا اون رو به طور کامل داخل توییچ بن میکنه. این استریمر در یکی از استریمر های جاست چتش بوده که ناگهان در حال نشستن بخشی از آلت تناسلیش معلوم میشه و به این دلیل در توییچ بن میشه.

 

پایان مقاله

امیدوارم از این مقاله هم لذت برده باشید. میدونم که موضوع مقاله اون قدری گسترده بود که میتونستیم حتی به 10 ها استریمر دیگه هم اشاره بکنیم. پس اگر از این مقاله خوشتون اومد به من خبر بدید تا پارت دوم اون رو براتون آماده بکنم. و یا حتی اگر استریمر دیگه ای سراغ دارید که در عرض چند ثانیه کریر خودشون رو نابود کردند حتما در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین اگر انتقاد یا پیشنهادی برای هر کدوم از مقاله های ما از جمله این مقاله دارید میتونید با من و بقیه خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید. اگر هم که از این مقاله خوشتون اومد خیلی ممنون میشیم که اون رو با دوستان خودتون به اشتراک بگذارید و با این کارتون بزرگ ترین حمایت رو از وبسایت و تیم مقاله نویسی گیم گیر داشته باشید.

راستی اگر به دنبال یک جمع صمیمی از گیمر های حرفه ای میگردید که باهاشو چند دست گیم بزنید یا اینکه فقط وقت خودتون رو بگذرونید حتما حتما به سرور دیسکورد گیم گیر یک سری بزنید

من امید شیخ حسنی هستم. شادو پیروز باشید

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات
Bomber shoon
Bomber shoon
4 ماه قبل

جالب بود عالی

AR_R
AR_R
4 ماه قبل

خیلی مفید بود