ماینکرفت

گیمی که با هر آپدیت خودش بازیکن هارو مجذوب خودش میکنه.

به تازگی شرکت Mojang از آپدیت جدید خودش برای این بازی رو نمایی کرده.
امروز داخل این مقاله به تمام چیز هایی که ما راجع به این آپدیت یعنی Wild Update میدانیم اشاره میکنم.

این آپدیت دارای تغییرات خیلی غیر منتظره ای از طرفدار ها بود از اونجایی که سوامپ آپدیت داخل بایوم وت شکست خورده بود و همه انتظار یک اند آپدیت رو داشتیم.
در این مقاله به تغییرات و فیچر های جدید این آپدیت میپردازم.

wildupdate

Wilderness feel/Vibes

در تاریخ 16 اوکتوبر سال 2021 در ماینکرفت لایو بعد از اکران تمام فیچر هایی که از نسخه 1.18 این بازی عرضه شده بودند، از نسخه 1.19 این بازی هم رونمایی کرد.

Wild update

اولین فیچر این آپدیت کاملا غیر قابل منتظره، ارتقای وایب و اجساسات عمیقی بود که بایوم های این بازی باید به پلیر های ماینکرفت بدند. احتمالا داخل این آپدیت شاهد تغییرات زیادی داخل بایوم های مختلف باشیم.

 

1-birch forest :

Birch forest Image

اولین تغییری که داخل این آپدیت انتظارش رو داریم تغییراتی هست که قراره برای بایوم Birch forest بیوفته

خب…

هدف این آپدیت برای تغییرات وایب و احساسات داخلی این بایوم هستش و برای این کار به نظر شما چه تغییراتی باید روی این بایوم صورت بگیره؟

خود موجنگ نظرش این بوده که این بایوم باید تغییراتی داخل درخت های برچ که شکل اصلی این بایوم رو تشکیل میدند داشته باشه.

از ولی خب طبق شواهدی که روی عکس بالا میبینید، احتمالا ما تغییرات بیشتری هم برای این بایوم داشته باشیم به عنوان مثال اضافه شدن گیاه flax در کنار دریاچه های کم عمق و همچنین قارچ های روی درخت ها که میتونید مشاهده بکنید.

2-Swamp :

swamp biom Image

خب الان میریم سراغ تغییراتی که میتونم بگم در واقع تغییرات اصلی این آپدیت بوده یعنی تغییر روی بایوم swamp.

خب باید بگم که این آپدیت روی این بایوم حداقل برای من غیر منتظره بود. چرا که این بایوم داحل بایوم وت یا همون رای گیری که داخل یکی دیگه از اجرا های ماینکرفت لایو اتفاق افتاده بود شکست خورد.

ولی الان موجنگ تصمیم به ارتقای این بایوم گرفته و باید تمام تلاششو برای تغییر وایب این بایوم بکنه. که به نظرم تغییرات درستی رو هم داخل ماینکرفت لایو شاهدش بودیم.

اضافه کردن ماب های جدیدی که جلوتر هم بهشون اشاره میکنیم واقعا روی ارتقای وایب این بایوم خیلی تاثیر گذاشته مخصوصا نور کمی که کرم های شبتاب تولید میکنند.

 

New Features

و اما میریم سراغ تغییرات اصلی ای که همه منظرش بودند.

خصوصیات جدید!!!

این آپدیت شاهد چند فیچر یا خصوصیت جدید بوده که خیلی هم غیر قابل منتظره نبودند. همونطور که گفتم این فیچر ها داخل یک بایوم وت در تاریخ

September 28, 2019

این فیچر ها معرفی شده بودند ولی بعضی از این فیچر هاهم برای پلیر ها کاملا جدید و غیر منتظره بودند.

همراه من باشید تا باهم فیچر های این آپدیت رو مرور کنیم.

1-Swamp Features :

minecraft swamp image

اول میریم سراغ قسمت هایی که بیشتر از قسمت های دیگه این آپدیت قابل انتظار بودند.

داخل این آپدیت اگر نمیدونید 2 مدل بایوم سوامپ اضافه شده که هر کدوم فیچر های جدیدی رو داخل خودشون جای دادند.

ابتدا میریم سراغ سوامپ کلاسیک ماینکرفت که هممون اون بایوم رو دیدیم. بریم برای فیچر های جدیدی که ندیدیم!

1-Frogs

اما یکی از مهم ترین ماب هایی که داخل این آپدیت قراره شاهدشون باشیم قورباغه هستش. این ماب بسیار گوگولی و در عین حال چندش آور دارای 4 مدل مختلف هستش.

Snowy Frogs : اگر بچه قورباغه ها داخل بایوم های سرد مثل توندرا، اسنو پلینز، یا تایگا بزرگ بشن تبدیل به قورباغه های برفی میشند که رنگ تیره تری به خودش میگیره

Snowy frog

Tropical Frogs: اگر بچه قورباغه ها داخل بایوم های گرمی مثل دزرت یا ساوانا یا مسا بزرگ بشن تبدیل به تراپیکال فراگ میشن و به طور خیلی عجیب و جالبی رنگ سفیدی به خودشون میگیرن

Tropical frog Image

Default Frogs : و اما در آخر اگر بچه قورباغه ها داخل بایوم های سوامپ و یا منگروو سوامپ که در ادامه بهش اشاره میکنم بزرگ بشوند تبدیل به قورباغه معمولی میشوند که رنگ کرمی ای دارند.

Default frog Image

Tadpoles : تمام بچه ماب هایی که داخل بازی ماینکرفت اضافه میشوند معمولا نسخه کوچیک شده از همون ماب هستند که واقعا خیلی غیرواقعی هستش. ولی این مسئله راجع به قورباغه ها صدق نمیکنه و ما در اصل قراره شاهد بچه قورباغه های تدپول باشیم که این خیلی جالبه.

Tadpoles Image

2- Fire flies/Lightning bugs:

Fireflies Image

و اما موجوداتی که خیلی صحبت پشتشون بود و پر حاشیه ترین ماب های این آپدیت بودند.

3-Boat with chest:

یکی دیگر از آپدیت هایی که داخل ماب وت 2 سال پیش دیدیم اضافه کردن یک قایق بود که حمل کننده یک صندوق هست یا همون boat with chest.

که خب خیلی توضیح خاصی نمیشه در موردش داد احتمالا مثل ماینکارت چست هستش که وقتی روش راست کلیک میکنی چست رو باز میکنه ولی احتمالا باید جای خاصی برای باز کردن چست کلیک کنید تا اون چست باز شه.

boat with chest Image

Fireflies
فایر فلای ها یا همون کرم های شبتاب که قراره به این بازی اضافه بشوند حواشی زیادی پشت سر خودشون دارند! چرا؟ چون که از نظر تعداد زیادی از اعضای کامیونیتی (از جمله phonixSC ) اعضای طراحی موجانگ برای این ماب خیلی وقت نگذاشتند.

ولی از نظر من همین مابی که به معنای واقعی کلمه از 2 پیکسل تشکیل شده میتونه ارتقای خیلی خوبی برای وایب این بایوم باشه.

2-Mangrove Swamp Features:

Mangrove swamp image

به هر حال اسم آپدیت (آپدیت طبیعت) هستش! و مورد انتظار ترین چیزی که تو این آپدیت میتونست اتفاق بیوفته اضافه شدن بایوم جدید به بازی بود.

Mangrove swamp!

خود من با دیدن این بایوم یاد فیلم هایی مثل جومانجی افتادم و به نظر من میتونه بایوم فوق العاده جذابی باشه.

در ادامه مقاله همراه من باشید تا با فیچر های جدید این بایوم آشنا بشویم.

 1- mangrove tree:

اما بعد از اتفاقی که داخل نسخه 1.17 ماینکرفت افتاد تمام بازیکنان منتظر دیدن یک چوب دیگه بودند. ولی متاسفانه از درخت های آزیلیا بخاری بلند نشد!

اما نگران نباشید شرکت موجانگ داخل این آپدیت  انتظار های پلیر هارو برطرف کرد! متاسفانه خیلی عکس خاصی از این درخت ها در دسترس نیست ولی تا اینجا بهتون بگم که ریشه این درخت یک بلاک مجذا و ترنسپرنت هستش.

 

mangrove tree Image

و به قول اگنس اگر درخت جدیدی هست حتما جوب جدیدی هم به همراه خودش به بازی اضافه میکنه!

در عکس پایین شاهد عنواع وسایلی که میشه با این چوب ساخت هستیم.

mangrove woodtype image

2- Mud Block:

این بلاک اگرچه که اسم و حقیقت خیلی ساده این داره ( خب رسما گله دیگه چه چیز جالبی قراره داشته باشه؟!) ولی یکی از مورد انتظار ترین بلاک های کامیونیتی به حساب میاد.

اگر شما از جمله سازنده یا بیلدر های ماینکرفت هستید احتمالا از دیدن یک نوع آجر دیگه خیلی خوشحال میشید که تازه تجدید پذیر و قابل فارم کردن هستش!

Mudblock Image

شما 2 کار میتونید با این بلاک انجام بدید :

1- ساخت mud brick : اگر شما ماد بلاک رو داخل یک کوره یا furnace بپزید اون بلاک تبدیل به mud brick میشه که در واقع نوع جدیدی از آجر رو برای بیلدر هامون فراهم میکنه.

Mud brick Image

2- فارم کردن clay : اگر شما بلاک گل یا همون mud block رو روی یک بلاکی قرار دهید که زیر اون بلاک دریپ استون یا dripstone باشه اون بلاک به مرور زمان تبدیل به clay block میشه.

renewable clay Image

3-Deep Dark Features :

 

deep dark image

تمام قسمت های این آپدیت که در موردشون صحبت میکردیم جنبه حیلی صلح آمیزی داشتند و خیلی خوشگل و آرامش بخش تمام قسمت هارو براتون توضیح دادم.

ولی خوب حالا دیگه یکم قضایای آرامش بخشو کم کنیم و بریم سراغ کارای پر هیجان و آدرنالین خونمون رو بیاریم بالا! این آپدیت متاسفانه قرار بود داخل زمستون همین سال رلیز بشه ولی خوب آپدیت عقب افتاد و موکول شد به سال دیگه و آپدیت بعدی.

در ادامه همراه ما باشید تا با قسمت های مختلف این آپدیت جذاب و دیدنی آشناتون کنم.

1-Deep Dark Cities:

Deep dark cities Image

اصلی ترین بخش تاریکی عمیق یا Deep dark و چیزی که اول از همه توجهشو به شما جلب میکنه شهر و قلعه هایی هست که داخل این شهر وجود داره.

این قلعه ها پوشیده شده با آثار اسکالک هستش که در جلوتر به همشون اشاره میکنم. این قلعه تعداد زیادی صندوق در خودش جای داده ولی خب به دست اوردن این لوت ها به همین سادگیا نیست.

ولی حداقل میدونیم که این لوت ها ارزشش رو دارن اونطوری که داخل ماینکرفت لایو مشاهده کردیم احتمالا بتونیم داخل این چست ها حتی انچنتد گلدن اپل پیدا کنیم که اگر نمیدونید باید بگم کمیاب ترین آیتم بازی هستش.

2-Sculk Blocks:

skulk blocks Image

مطمئن هستم که با بعضی از این بلاک ها به  طور کامل آشنایی دارید به عنوان مثال اسکالک سنسور که خیلی وقت پیش برای آپدیت 1.17 معرفی شده بود ولی متاسفانه الان 2 آپدیت تاخیر خورده این آیتم.

در ادامه همراه من باشید تا با تمام این بلاک ها یکی یکی آشناتون کنم.

Sculk/Sculk Block : بلاک های ستاره مانندی که شبیه به مایعی بسیار سمی هستند و اکثر فضای دیپ دارک رو به خودشون اختصاص میدند و شما اگر وارد اون بایوم بشید حتما این بلاک هارو خواهید دید. شما خیلی ساده میتونید این بلاک رو با دست یا hoe یا داس جمع آوری کنید این بلاک در صورت نابود شدن اکسپی دراپ میکنه

skulk Image

Sculk vein : خزه هایی از نوع اسکالک که روی دیوار های خرابه های دیپ دارک میتونید مشاهده کنید و ظاهری شبیه به گلو لایکن دارند و احتمالا از خودشون نور بسیار کمی تولید میکنند.

sculk vein Image

Sculk catalyst : بلاک های قبلی بیشتر جنبه تزیینی داشتند ولی این بلاک اینطور نیست. این بلاک در واقع تولید کننده بلاک های بالایی به حساب میاد و دلیلی هست که شما میتونید بلاک های بالایی رو به سادگی فارم بکنید. اگر مابی کنار این بلاک کشته بشه این بلاک جایی که این ماب کشته شده مقداری از بلاک های بالا رو تولید میکنه.

skulk catalyst Image

Sculk shrieker : و اما میرسیم به تنها بلاکی که توی این جمع از بلاک ها باید ازش وحشت داشته باشیم و اون اسکالک شریکر ها هستند. این بلاک ها وضیفه فعال کردن افکت تاریکی یا darkness effect هستند که در ادامه بهشون اشاره میکنم. این بلاک همچنین اگر به تعداد مشخصی فعال بشه میتونه هیولای تاریکی یا همون واردن (warden) رو احضار بکنه که در مورد اون ماب جدید هم بعدا توضیح میدم.

sculk shrieker image

Frame block : تنها بلاکی که در حال حاضر کاربرد مشخصی نداره این بلاک هستش که داخل فوتیج هایی از ماینکرفت لایو دیده شده. به نظر میرسه که این بلاک از دیپ اسلیت ساخته شده و به جای سطون های قسمت هایی از دیپ دارک سیتیز استفاده میشده. متاسفانه توضیح بیشتری از این بلاک نتونستم پیدا کنم

Frame block Image

Sculk sensors : و بلاکی که دیگه فکر میکنم هر ماینکرفت پلیری بشناسه و توضیح جدیدی در موردش نداریم بجز اینکه این بلاک ها قراره فعال کننده اسکالک کاتالیست ها باشند. این بلاک ها هرگونه صدایی از هر چیزی رو دریافت میکنند و یا سیگنال رد استونی میدند یا سیگنالی به سمت اسکالک کاتالیست ها میفرستند که باعث فعال سازی اون ها میشه.

skulk sensor Image

ببخشید اگر چیز های تکنیکی تری راجع به این بلاک ها توضیح ندادم ولی باید بگم که هیچ چیز داخل این بلاک ها خیلی مشخص نیستش و هر لحظه امکان حذف شدن یا عوض شدن هر کدومشون وجود داره.

3-Darkness Effect:

Darkness effect Image

از همین الان میتونم تشخیص بدم که این افکت جذاب و ترسناک قراره چه لحظات وحشت ناکی رو برای ما داخل Deep dark رقم بزنه.
این افکت میتونه باعث جذابیت خیلی زیاد آپدیت 1.19 بشه.

حالا چطوری این افکت جدید به دست میاد؟. اگر اسکالک شریکر توسط اسکالک سنسور فعال بشه به مدت کوتاهی این افکت برای شما فعال میشه که باعث میشه تمام نور هایی که داخل بازی هستند خیلی کم نور تر بشند و در نتیجه فضای بازی بسیار تاریک تر بشه

4-Warden :

warden Image

و اما لحظه ای که همه انتظارشو میکشیدند و اون هم معرفی این ماب بسیار مخوف و جذاب بود. نمیدونم اسم این ماب رو باید ماب گذاشت یا مینی باس ولی همینقدر بدونید که این بازی یکی از خطرناک ترین هاستایل کریچر های این آپدیت به حساب میاد و شاید حتی کل این بازی.

اطلاعاتی که فکر میدونم همتون در مورد این ماب شنیدید اینه که این ماب توسط صدا میتونه شمارو پیدا بکنه و سمتتون بیاد و همچنین این ماب میتونه با 2 ضربه شمارو با زره های ندرایتی بکشه که حتی ضربه ای سنگین تر از ضربه پیگلین بروت ها و آیرون گولم ها هست.

و اما بریم سراغ اطلاعاتی که شما در مورد این ماب نشنیدید!…

اگر اسکالک شریکر ها به میزان مشخصی ( احتمالا 5 یا 6 بار ) پشت سر هم فعال بشوند این ماب از زیر زمین های دیپ دارک سیتیز با صدای بلندی بیدار میشه و از اون به بعده که با هر صدایی که شما تولید میکنید میتونه سمت شما بیاد و اتفاقات خیلی بدی رو برای شما رقم بزنه.

 

پایان مقاله

امیدوارم از این مقاله منم لذت برده باشید و معذرت میخوام اگر نتونستم اطلاعات رو به طور دقیقی بهتون برسونم و این 2 دلیل خیلی عمده داشت.
1-اینکه این اخبار اخبار نهایی نیستند و احتمالا تغییرات به شدت زیادی راجع به این آپدیت رو شاهد باشیم
2-اگر میخواستم تمام دیتیل های راجع به این آپدیت رو توضیح بدم این مقاله به شدت طولانی میشد

به هر حال خوشحال میشم اگر از این پست خوشتون اومد این پست رو با دوستانتون به اشتراک بگذارید. همچنین اگر دنبال یک کامیونیتی گیمینگ فعال هستید حتما به سرور دیسکورد گیم گیر یک سری بزنید. من امید شیخ حسنی هستم شاد و پیروز باشید.

guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات
Aylin.N
Aylin.N
6 ماه قبل

اوه مرسی خیلی دنبالش گشتم???

NOVA
مدیر سایت
NOVA
6 ماه قبل

خسته نباشی امید جان =)

itsShina
itsShina
6 ماه قبل

عه گورباگه دارن چه زیبا