طرفدار های بازی های بتل رویال کم نیستن. خیلی هاشون این بازی هارو روی کنسول خودشون بازی میکنن. بعضی هاشون این بازی هارو روی پیسیشون بازی میکنن. حتی بعضی ها هم این بازی هارو روی موبایل خودشون نصب دارن. خلاصه که بازی های بتل رویال خیلی میون گیمر های کنونی هوادار راده

امروز میخوایم در این مقاله به 10 مورد از بهترین بازی های بتل رویال سال 2022 اشاره بکنیم. بعضی از این بازی ها خیلی قدیمی ترن ولی هنوز طرفدارای خودشون رو حفظ کردن. بعضی از این بازی ها هم جدید هستن و در حال حاضر ترند شدند. به این نکته هم توجه داشته باشید که این لیست ترتیب خاصی نداره و بر اساس نظر شخصی خودم رده بندی کردم.

بریم که داشته باشیم…!

10-Unturned : Arena Mode

Unturned Arena Mode Image

شرکت سازنده : Smartly Dressed Games | Fun Labs

سال انتشار : 7 July 2014

بازی Unturned از جمله محدود بازی هایی هست که از سبک مکعبی استفاده کرده و معروف شده. چرا که همه کسانی که این سبک از بازی هارو دوست دارن معمولا به ماینکرفت روی میارن. پس این بازی باید خیلی خفن باشه که با وجود ماینکرفت تونسته موفقیت زیادی کسب کنه. گرافیک این بازی چنگی به دل نمیزنه ولی گیم پلی اون جذابیت زیادی داره و میتونه شمارو ساعت ها سرگرم نگه داره.

این بازی که توسط شرکت های سازنده Smartly Dressed Games و Fun Labs ساخته شده داستان خاصی نداره. شما در این بازی در یک دنیای پر از زامبی گرفتار میشید. هیچ آدمی اونجا وجود نداره و شما باید تمام تلاشتون رو برای زنده موندن انجام بدید. البته در مود Arena Mode این بازی قضیه یخورده فرق میکنه. چرا که در این مود شما باید با پلیر های دیگه مبارزه بکنید.

از نظر من این بازی میتونه لحظات خنده داری رو برای شما و دوستاتون فراهم بکنه. وقتی که آرنا مود این بازی رو بازی میکنید تازه متوجه میشید که این بازی اونقدرا هم که میگن بد نیست. ولی این مسئله این حقیقت رو پنهون نمیکنه که این بازی هیچوقت خودش رو جدی نمیگیره. برای همین مسئله هم هست که شما میتونید با دوستاتون این بازی رو انجام بدید و خیلی خوش بگذرونید.

9-Totally Accurate Battle Grounds (TABG)

Totally Accurate Battle Grounds (TABG) Image

شرکت سازنده : Landfall Games

سال انتشار : 5 June 2018

بازی قبل زیاد خودشو جدی نمیگرفت. ولی بازی Totally Accurate Battle Grounds باید بگم که یکی از معروف ترین بازی های بتل رویالی هست که اصلا نمیتونید جدی بگیریدش. گیم پلی این بازی. چطوری بگم. خیلی شله. کسانی که این بازی رو انجام دادن میدونن که حرکت کاراکتر شما در این بازی خیلی شله و شاید حتی این مسائل باعث بشه که اعصاب شمارو به هم بریزه.

شما در این بازی که دقت تیر اندازی در اون “خیلی بالاست” مثل تمام بازی های بتل رویال باید تمام بازیکن های دیگه رو بکشید و برنده بازی بشید. با اینکه این بازی گرافیک خاصی نداره ولی طراحی مپ جالبی داره و همچنین کیفیت و تنوع اصلحه خیلی در اون بالاس. یک چیز دیگری که تو این بازی میتونه توجه شمارو به خودش جذب کنه. تنوغ لباس ها و وسایل برای کاستومایز کردن کاراکتر شماست.

از نظر من این بازی که توسط شرکت سازنده Landfall Games ساخته شده به درد کسایی میخوره که دوست دارن یک بازی کم حجم رو با دوستان خودشون دانلود بکنند و چند ساعتی رو باهاشون سرگرم باشن. حتی این بازی برای تولید کننده های محتوایی که میخوان یک محتوای خنده دار و سرگرم کننده رو ضبط بکنند انتخاب خیلی خوبیه.

8-Vampire : The Masquerade – Blood Hunt

Vampire : The Masquerade - Blood Hunt Image

شرکت سازنده : Sharkmob AB

سال انتشار : 7 September 2021

از نظر من شرکت Sharkmob AB سال پیش کل توییچ رو ترکوند. خیلی ها این بازی رو داخل توییچ داشتن بازی میکردن و خیلی ها حتی شروع کردن و این بازی رو در سطح حرفه ای بازی کردن. یکی از مهم ترین مسائل این بازی اینه که این بازی گیم پلی جدیدی رو به بازیکن های خودش ارائه میده. و گرافیک این بازی هم نسبت به بازی های هم نسل خودش گرافیک قابل قبولی به حساب میاد.

بازی Vampire : The Masquerade – Blood Hunt یا در خلاصه Blood Hunt یک بازی بتل رویال نسل نهمی به حساب میاد که هم گرافیک خوبی داره و هم گیم پلی جدیدی. کاراکترایی که شما در این بازی انتخاب میکنید همگی خوناشام هستند  با قابلیت های مختلف مثل پریدن خیلی بلند یا خوردن خون قربانی هاشون.

از نظر من این بازی یکی از قوی ترین و بهترین بازی های بتل رویالی بود که امسال عرضه شده بود و این بازی رو به تمام گیمر ها و تولید کننده های محتوایی که دنبال یک بازی بتل رویال جدید. با گیم پلی جدید میگردند این بازی رو پیشنهاد میکنم. البته اگر سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی رو دارید. چون با توجه به گرافیک بالایی که داره سیستم قوی ای هم نیاز داره.

7-Supper People Battle Royale

Supper People Battle Royale Image

شرکت سازنده : developer Wonder People

سال انتشار : 2022

و اما یکی دیگه از اون بازی هایی که  میشه گفت خیلی امسال ترکونده. با اینکه فقط نسخه بتای این بازی عرضه شده.ولی پلیر ها و استریمر های زیادی به سمت این بازی روی اوردن و کانتنت های خیلی خوبی رو ازش دراوردن. و خیلی ها هم مثل بازی قبلی این بازی رو به صورت جدی ادامه دادند و این بازی رو به عنوان بازی عصلی خودشون قرار دادند.

همین مسئله باعث میشه که ما متوجه بشیم که این بازی از جمله یکی از بهترین بازی های بتل رویال به شمار میاد. این بازی که توسط شرکت سازنده Wonder People ساخته شده گیم پلی خیلی مشابهی به بازی های دیگه مانند Pubg و Apex Legends داره. همچنین گرافیک این بازی هم مانند بازی پابجی سادست و چیز خیلی خاصی نداره.

از نظر من این بازی جای ارتقای خیلی خیلی زیادی داره و میتونه المان های خیلی زیادی برای پیشرفت بیشتر خودش اضافه بکنه. چون که این بازی سبک بازی های دیگه رو باهم ترکیب کرده و حالا نوبت این هست که Super People Battle Royale سبک خودش رو داشته باشه و المان های جدیدی رو به بازی خودش اضافه بکنه و موفقیتی که استحقاقش رو داره به دست بیاره.

6-Minecraft : Survival Games

Supper People Battle Royale

شرکت سازنده : Mojang

سال انتشار : 18 November 2011

من اگر داخل تک تک مقاله هام هم از این بازی فوق العاده تعریف کنم بازم کمه. چرا که در بازی Minecraft شما توانایی این رو دارید که با استفاده از چیت کد هایی که داخل بازی وجود داره گیم مود مورد علاقه خودتون رو بسازید و یا مثل سرور های معروفی مثل Hypixel به طور کلی کد نویسی بازی رو عوض کنید و ماینکرفت رو تبدیل به یک بازی بتل رویال بکنید.!

این بازی فوق العاده که توسط شرکت Mojang ساخته شده همیشه با آپدیت های مختلفی که میداده قسمت جدیدی به گیم پلی خودش اضافه میکرده و همین مسئله باعث میشه که این بازی با این که 12 سال پیش عرضه شده در مقایسه با بازی های این نسل قرار بگیره و حتی از خیلی از اونا بهتر باشه. تنها کاری که گیمر ها باید انجام بدند اینه که با گرافیک مکعبی و پیکسی این بازی کنار بیان تا سال ها خاطره خوش برای خودشون بسازن.

حالا یکم در مورد گیم مود Survival Games در این بازی حرف بزنیم. شما در این مود به همراه پلیر های دیگری که وجود دارند باید یک منطقه اصلی رو لوت بکنید و بعد از هم جدا بشید تا بتونید لوت های بیشتری اطراف مپ پیدا بکنید و در نهایت با پلیر های دیگه مبارزه کنید. طی این زمان مرز دنیا هم کوچیک تر و کوچیک تر میشه تا اینکه تمام پلیر ها همدیگه رو بکشن و یک تیم یا یک نفر برنده بشه.

سبک اصلی این بازی سوروایوال و بقا هست. اگر میخواد در مورد بهترین بازی های این سبک آشنا بشید حتما مقاله (آشنایی با 14 بازی برتر سبک بقا در سپتامبر 2021) رو مطالعه بکنید

5-Fall Guys : Ultimate Knock Out

Fall Guys : Ultimate Knock Out Image

شرکت سازنده : Mediatonic

سال انتشار : 4 August 2020

این بازی یک مقدار با بازی های دیگه فرق میکنه ولی این مسئله باعث نمیشه که Fall Guys : Ultimate Knock Out یک بازی بتل رویال فوق العاده به حساب نیاد. این بازی فقط بتل رویال بودن خودش رو به شکل متفاوتی نشون داده. و همین خاص بودن سبک این بازی باعث شده که این بازی هم همانند بازی های دیگه هم داخل کامیونیتی گیمر های بتل رویال محبوبیت زیادی پیدا کرده.

شما در این بازی که توسط شرکت سازنده Mediatonic ساخته شده باید بر خلاف بازی های دیگه با بقیه بازیکنان دیگه مسابقه بدید. این مسابقه به صورت چند مرحله انجام میشه و شما اگر مرحله ای رو ببرید در واقع بازیکنایی که جا میمونن رو حذف میکنید. حالا این مراحل حذفی میتونه به صورت چند نمونه انجام بشه. یا مسابقه. یا دوئل. یا به صورت تیمی.

به عنوان کسی که این بازی رو تجربه کردم میتونم به جرعت بگم که هر کسی که کامپیوتر داره میتونه از این بازی لذت ببره. چرا که این بازی با توجه به گرافیک ساده و شسته رفته ای که داره داخل اکثریت کامپیوتر های ضعیف قابل اجراست. همچنین با توجه به فضای این بازی و رنگارنگ بودن این بازی میتونم بگم که این بازی برای هر سنینی مناسبه.

همچنین این بازی یک جایزه هم داخل جشنواره گیم اواردز سال 2021 گرفته. اگر دوست دارید با تمام بازی های برنده شده در این جشنواره آشنا بشید حتما مقاله (آشنایی با بازی های برنده شده در جشنواره گیم اواردز 2021) رو مطالعه بکنید

4-Apex Legends

Apex Legends Image بتل رویال

شرکت سازنده : Respawn Entertainment | Panic Button Games

سال انتشار : 4 February 2019

مگه میشه راجع به بازی های بتل رویال مقاله نوشته بشه و صحبتی از بازی فوق العاده Apex Legends نشه. این بازی که در سال 2019 ساخته شد با توجه به گیم پلی متفاوت و فوق العاده اکشنی که داشت باعث شد که خیلی از طرفدار های سبک بتل رویال به سمت این بازی بیان و حتی تولید کننده های مختلفی از این بازی محتوا تولید بکنند.

این بازی که توسط شرکت های سازنده Respawn Entertainment و Panic Button Games ساخته شده. گرافیک خیلی خوبی نسبت به تمام بازی های بتل رویال زمان خودش داشت. همچنین همونطور که گفتم این بازی نسبت به بقیه بازی های بتل رویال نسل خودش گیم پلی خیلی متفاوتی داشت. حتی ای سطح از تحول باعث شد که خیلی از شرکت های سازنده دیگه از این بازی الگو برداری کنند.

از نظر من گیم پلی این بازی میتونه برای همیشه غیر قابل مقایسه با بقیه بازی های هم نسل خودش در سبک بتل رویال باقی بمونه. گرچه که زمانی بود که گیمر ها و تولید کننده های محتوایی که این بازی رو انجام میدادن از این بازی دست کشیدن و سمت بازی های مختلف دیگه از سبک شوتر رفتن ولی باز هم این بازی طرفدار هاشو اونقدری از دست نداده که به فراموشی سپرده شه.

3-Player Unknown’s Battle Grounds (PUBG)

Player Unknown's Battle Grounds (PUBG) Image

شرکت سازنده : KRAFTON | PUBG Corporation

سال انتشار : 23 March 2017

میرسیم به یکی از معروف ترین و میشه گفت قدیمی ترین بازی های بتل رویال منطقه ای که مخصوصا داخل ایران خیلی طرفدار داره. بازی Player Unknown’s Battle Grounds در واقع میشه گفت انقلابی بود برای بازی های بتل رویال. بازی ای که خیلی از تولید کننده های محتوای مختلف سمتش رفتن و پلیر های زیادی رو جذب خودش کرد.

این بازی که توسط دو شرکت بازی سازی KRAFTON و PUBG Corporation ساخته شده داخل کل دنیا به اسم Pubg شناخته میشه. که در واقع مخفف اسم این بازی هست. شما در این بازی طبق خیلی از بازی های بتل رویال دیگه با یک هواپیما به سمت یک جزیره بزرگ حرکت میکنید و باید با یک چتر به قسمت های مختلف این جزیره برید و تمام دشمن های خودتون رو بکشید تا فقط شما باقی بمونید.

از نظر من یک مسئله راجع به این بازی وجود داره که باعث شده در قسمت های مختلف جهان از جمله ایران میون تموم بازی های بتل رویال محبوبیت زیادی پیدا کنه. و اون هم کراس پلتفورم بودن این بازی هست. شما تقریبا شما همجا میتونید پابجی رو بازی بکنید. حتی یک گوشی هوشمند خیلی معمولی میتونه پابجی رو خیلی راحت داخل خودش اجرا بکنه. و همین مسئله باعث میشه که این بازی تو ایران خیلی محبوبیت پیدا بکنه.

2-Call of Duty : Warzone

Call of Duty : Warzone Image

شرکت سازنده : Activision

سال انتشار : 10 March 2020

میتونم اعتراف کنم که فرنچایز Call Of Duty همیشه تو زمینه شوتر و هر سبکی از شوتر همیشه یکی از بهترین فرنچایز های دنیا به حساب میومده و همیشه حرفی برای گفتن داشته. و همچنین بازی آخر این فرنچایز یعنی Call of Duty : Modern Warfare هم یکی از بهترین بازی های توی سبک شوتر به حساب میومد.

ولی این یکی از مود های این بازی آخر بود که دنیا رو به لرزه دراورده بود. درسته این بازی که توسط شرکت Activision ساخته شده یک مود دیگه بغیر از قسمت داستانی داشت. اسم اون قسمت Warzone بود که در واقع یکی از تنها بازی هایی از فرنچایز کال آف دیوتی به حساب میومد که به صورت بتل رویال ساخته شده بود. فکر کنید که گیم پلی فوق العاده کال آف دیوتی رو بندازیم توی یک بازی بتل رویال که تمام دشمن هاتون آدم های واقعی هستند.

از نظر من که این بازی بمبی بود داخل کل کامیونیتی گیمر های بتل رویال جهان. گیم پلی این بازی با توجه به تمام گجت های فوق العاده این بازی و پرک ها و لود آوت ها خیلی با بقیه بازی ها فرق داشت. همین مسئله باعث میشد که گیمر ها از این بازی هرگز خسته نشن و خیلی ها این بازی رو به صورت جدی ادامه بدن. همچنین از گرافیک این بازی نگم براتون که در میون تمام بازی های هم نسل خودش فوق العاده قوی بود.

1-Fortnite

Fortnite Image

شرکت سازنده : Epic Games

سال انتشار : 21 July 2017

خب و اما میرسیم به مقام اول این لیست که از نظر من کیفیت فوق العاده زیادی نسبت به بقیه بازی های بتل رویال داره. بازی Fortnite که حواشی خیلی زیادی بین تمام گیمر های سراسر جهان داره یکی از محبوب ترین و پر پلیر ترین بازی های سبک بتل رویال به حساب میاد. با اینکه این بازی 5 سال پیش عرضه شده و شاید خیلی ها معتقد باشن که بازی های خیلی بهتری از این بازی وجود دارن.

حالا میخوام دلایلی که من فکر میکنم این بازی جذو بهترین بازی های بتل رویال هستش رو با شما در اشتراک بگذارم. اولین دلیل یک سبک گیم پلی کاملا متفاوت نسبت به تمام رقبای خودش هست که خیلی از بازی ها خواستن ازش تقلید کنند ولی موفق نشدند. در این بازی شما تقریبا همه چیز رو میتونید خراب بکنید و مسالح به دست بیارید. و بعدش با این مسالحی که به دست میارید برای حفاظت خودتون سازه های مختلف بسازید.

همین مسئله باعث شده که فورتنایت که توسط شرکت سازنده Epic Games ساخته شده تبدیل به خاص ترین بازی بتل رویال بشه. ولی اگر این دلایل برای شما کافی نیست باید بگم که فورتنایت همیشه تنوع خیلی زیادی داخل سلاح های خودش داشته. به طوری که هر فصل از این بازی یک ست از اسلحه های مختلف به بازی اضافه میشه.

یکی از مسائل مهم این بازی هم مپ فوق العاده بی نقص این بازی هست که داستان خیلی جالبی رو داخل خودش جای داده. مپ این بازی به گونه ای هست که هر فصل یا حداقل هر چپتر یک اتفاقی برای دنیای فورتنایت میوفته و با توجه به اون تغییر مپ این بازی هم عوض میشه. این مسئله هم میتونیم بگیم یکی از مهم ترین نقطه قوت های فورتنایت به حساب میاد.

از نظر من فورتنایت استحقاق بودن در مقام اول این لیست رو داره از هر جهت به عنوان یک بازی بتل رویال خیلی کامل هست. همچنین شما با تمام پلتفورم های مختلفتون میتونید این بازی رو انجام بدید و تجربه عالی این بازی رو داشته باشید. از نینتندو سوییچ گرفته تا موبایل و عنواع کنسول ها. همچنین اگر شما به پارکور و ساخت و ساز علاقه دارید این بازی یک قسمت کریتیو داره که اگر این سبک هارو دوست دارید پیشنهاد میکنم یک سری بهش بزنید.

 

 

پایان مقاله

امیدوارم از این مقاله هم خوشتون اومده باشه. میدونم که تعداد زیادی از خواننده های این پست قراره با نظر هایی که من در مورد این لیست دادم مخالفت بکنند. پس خوشحال میشم که شما هم بازی های مورد علاقه بتل رویالتون رو با ما و بقیه خواننده ها و نویسنده ها در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید. همچنین یادتون باشه که اگر از این مقاله خوشتون اومد اون رو با دوستاتون به اشتراک بگذارید. این کمک بزرگی برای ما میتونه باشه.

همچنین اگر دنبال یک جمع گیمر خیلی حرفه ای میگردید که چند دست باهاشون بازی کنید یا فقط گپ بزنید و وقتتون رو بگذرونید پیشنهاد میکنم به سرور دیسکورد گیم گیر یک سری بزنید.

من امید شیخ حسنی هستم. شادو پیروز باشید

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات
NOVA
مدیر سایت
NOVA
4 ماه قبل

علت علاقه من به بازی های بتل رویال مخصوصا پابجی رو هنوز نتونستم کشف کنم